המרת דו"ח של נהיגה בחוסר זהירות ברישום אזהרה

עבירת נהיגה בחוסר זהירות הינה עבירת סל שמאגדת בתוכה התנהגויות שונות שיש בהן להביע חוסר זהירות בזמן נהיגה, מדובר בעבירת ברירת משפט(קנס) שבצידה ענישה של 500 ₪ קנס וזאת לצד רישום 6 נקודות חובה במשרד הרישוי, דבר שעלול במצבים מסוימים להוביל נהג לביצוע אמצעי תיקון מול משרד הרישוי

מהי עבירת נהיגה בחוסר זהירות?

נכון להיום, החוק קובע איסור לנהוג רכב בקלות ראש או בלא זהירות, או ללא תשומת לב מספקת בהתחשב בכל הנסיבות ובין השאר בסוג הרכב, במטענו, בשיטת בלמיו ומצבם, באפשרות של עצירה נוחה ובטוחה והבחנה בתמרורים, באותות שוטרים, בתנועת עוברי דרך ובכל עצם הנמצא על פני הדרך או סמוך לה ובמצב הדרך, כאשר הסנקציה העונשית לנהג שיעשה זאת תהיה קנס בסך 500 ₪ וזאת לצד רישום של 6 נקודות חובה במשרד הרישוי.
בהיבט העבירה חשוב לדעת שמדובר "בעבירת סל" שכוללת בתוכה מספר רב ומגוון של התנהגויות.

מהם אמצעי האכיפה לעבירת נהיגה בחוסר זהירות?

כיום משטרת ישראל אוכפת עבירת נהיגה בחוסר זהירות בעיקר באמצעות ניידות ואופנועים בכבישים-זהו האמצעי הוותיק והנפוץ ביותר במסגרתו שוטרים מבצעים אכיפה יזומה במסגרתה הם מאתרים נהגים שמבצעים את העבירה בזמן נהיגה ומפיקים להם דו"ח בהתאם.

מה האפשרויות שעומדות לנהג שקיבל דו"ח על נהיגה בחוסר זהירות?

נהג שקיבל דו"ח על נהיגה בחוסר זהירות יכול לפעול בשלוש דרכים:
א. לבקש להמיר לו את הדו"ח ברישום אזהרה- נהג יכול לבקש ממרכז פניות נהגים ארצי במשטרת ישראל תוך 30 יום ממועד קבלת הדו"ח ובכפוף לכך שהוא עומד בקריטריונים באותה העת, להמיר את הדו"ח ברישום אזהרה, באם בקשה שכזאת תתקבל הרי שהתוצאה היא שהקנס והנקודות מבוטלים.
ב. לשלם את הדו"ח- אז יראו בו כמי שהודה בעבירה ובנוסף יצברו לחובתו 6 נקודות חובה במשרד הרישוי.
ג. להגיש עד ולא יאוחר מ-90 יום מיום קבלת הדו"ח בקשה להישפט, אז ישלח לנהג עפ"י הכתובת שביקש בספח הבקשה להישפט או כברירת מחדל לכתובתו הרשומה במשרד הפנים, הזמנה לבית המשפט לתעבורה שם הוא יוכל להעלות את כל טענותיו בנושא ובית המשפט יכריע לאחר ניהול הליך משפטי אם הוא ביצע את העבירה או לא.

דו"ח נהיגה בחוסר זהירות שהומר ברישום אזהרה

לקוח המשרד הגיע עם דו"ח נהיגה בחוסר זהירות בסך 500 ₪ לצד 6 נקודות חובה בצידו.
הלקוח ביקש לשמור על מרשם נקודות נקי וביקש שנטפל לו בנושא.
לאחר בחינת מכלול הנתונים של הלקוח משרדנו הגיש למרכז פניות נהגים ארצי בקשה מפורטת ומנומקת להמרת הדו"ח ברישום אזהרה, הבקשה התקבלה ומשמעות הדבר הינה שהקנס והנקודות שהיו בצידו בוטלו!! וכך בסופו של יום הלקוח לא שילם קנס ולא צבר לחובתו רישום של 6 נקודות חובה במשרד הרישוי.

עורך דין תעבורה

משרדנו צבר ניסיון רב בהתמודדות עם עבירות תעבורה.

משרדנו זוקף לזכותו הצלחות משמעותיות ביותר בתחום זה.

הניסיון מוכיח שפניה מוקדמת לעורך דין תעבורה מאפשרת בחינה מעמיקה של חומר הראיות, עריכת בחינת מצב מוקדמת ומושכלת ואף מובילה לתוצאה טובה ומקלה עבור הנהג.

משרדנו חרט על דגלו מתן שירות מקצועי, מהיר ואדיב ללא פשרות, עד למיצוי התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח.

משרדנו מתמחה בייצוג בעבירות תעבורה, במשרדנו תזכו למענה איכותי, מקצועי ומהיר 24/7.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות עם עו"ד תעבורה המתמחה בייצוג בעבירת נהיגה בחוסר זהירות, אל תהסס והתקשר 072-3319414 או השאר פרטיך בדף יצירת קשר ונציגנו יחזרו אליך בהקדם.

במקרים דחופים ניתן לפנות ישירות לעו"ד חזי כהן בנייד: 050-9920250