שפע טל 1 תל אביב
צמוד למגדלי עזריאלי

072-3319414

077-4703662

שאלות ותשובות בתחום התעבורה

נקודות חובה במשרד הרישוי

אם קיבלתי דו"ח אפשרי להוריד את הנקודות?
בהחלט כן, תיעוד לקוי של הדו"ח מאפשר בנסיבות מסוימות להוריד את הנקודות הרשומות בצידו, לכן, אם קיבלת דו"ח פנה באופן מיידי להתייעצות עם עורך דין תעבורה.

הנקודות תקפות לשנתיים מיום ביצוע העבירה למי שצבר לחובתו עד 20 נקודות חובה ולמשך ארבע שנים למי שצבר לחובתו 22 נקודות חובה ומעלה.
במצב של צבירת  12-22 נקודות חובה תחויב במעבר קורס בסיסי לנהיגה נכונה הכולל 12 שעות לימוד שבסיומו מתקיים מבחן. 
במצב של צבירת  24-34 נקודות חובה תחויב במעבר קורס מתקדם(קורס ייעודי בנהיגה נכונה) הכולל 12 שעות לימוד שבסיומו מתקיים מבחן.   
 

במצב של צבירת 36 נקודות חובה ומעלה,תחויב בפסילת רישיון נהיגה למשך 3 חודשים שבסיומן תחוייב לעבור מבחן נהיגה עיוני(תיאוריה)

במצב של צבירת 72 נקודות חובה ומעלה, או לחלופין צבירה בפעם השנייה תוך 6 שנים מיום ביצוע העבירה האחרונה של 36 נקודות חובה נוספות תחוייב בפסילת רישיון נהיגה למשך תשעה חודשים שבסופם תחוייב לעבור בהצלחה בדיקות רפואיות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים(מרב"ד)+מעבר בהצלחה של מבחן נהיגה עיוני (תיאוריה)+מעבר בהצלחה של מבחן נהיגה מעשי (טסט).

המרת דו"ח באזהרה

המרת דו"ח לאזהרה יכולה להתבצע במידה ואתה עומד בקריטריונים שקבעה המשטרה, הקריטריונים משתנים מעת לעת עפ"י הנחיה שמפרסמת המשטרה בנושא.

נכון להיום, תנאי סף להגשת בקשה להמיר דו"ח לאזהרה מצריך וותק של לפחות 5 שנים רישיון נהיגה בארץ. ולכן לצערי אתה לא עומד בתנאי סף זה.

במידה ואין לחובתך עבירה או רישום אזהרה בשלוש השנים שקדמו לעבירה הנוכחית אתה יכול לבקש להמיר את העבירה לאזהרה וזאת בתנאי שאתה עומד ביתר התנאים הקבועים בנושא.

במצב דברים בו מדובר בעבירה מסוג הזמנה לבית משפט לא ניתן להמיר את הדו"ח באזהרה אף אם אתה נוהג שנים רבות ועברך תקין לחלוטין

במידה ואין לחובתך עבירה או רישום אזהרה בשלוש השנים שקדמו לעבירה הנוכחית אתה יכול לבקש להמיר את העבירה לאזהרה וזאת בתנאי שאתה עומד ביתר התנאים הקבועים בנושא.

ישנן עבירות וביניהן בין השאר עבירת אור אדום בהן המשטרה כהנחיה לא ממירה את הדו"ח לאזהרה אף אם אתה עומד בשאר הקריטריונים, לכן לצערי לא תוכל להמיר את הדו"ח לאזהרה.

נהג חדש

לנהג חדש שהוא חלק ממה שמוגדר אוכלוסיה מיוחדת מותר להימצא עם רמת אלכוהול בדם שלא תעלה על 50 מק"ג אלכוהול לליטר אוויר נשוף או 10 מ"ל אלכוהול ביחס ל-100 מ"ל דם. הלכה למעשה האכיפה כנגד אוכלוסיה מיוחדת מתחילה בכמות של 100 מק"ג אלכוהול לליטר אוויר נשוף.

נהיגה בשכרות

הרשעה בעבירת נהיגה בשכרות כוללת רכיבי ענישה מגוונים הכוללים פסילת רשיון נהיגה למינימום שנתיים, פסילה על תנאי, מאסר על תנאי, קנס ולעיתים אף מאסר בפועל.
פניה לעורך דין תעבורה יכולה להוביל לצמצום משמעותי ולעיתים לזיכוי או מחיקת כתב האישום נגדך.
* לקיראת מאמר מעניין בנושא נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים – לחצו כאן 

סגירת תפריט

לקבלת ייעוץ מהיר

מלא את הטופס ונציג המשרד
יחזור אליך בהקדם

× לייעוץ ראשוני עם עו"ד